FMP100JT-52-10R
Mfr.Part #
FMP100JT-52-10R
Description
RES 10 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance :
10Ohm
Published :
Package / Case :
Axial
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Diameter :
2.4mm
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Datasheets
FMP100JT-52-10R
YAGEO FMP100JT-52-10R
Through Hole 10Ohm, Metal Film,