FMP100JT-52-0R43
Mfr.Part #
FMP100JT-52-0R43
Description
RES 0.43 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
430mOhm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP100JT-52-0R43
YAGEO FMP100JT-52-0R43
430mOhm, 1W, Metal Film,