FMP100JT-52-0R15
Mfr.Part #
FMP100JT-52-0R15
Description
RES 0.15 OHM 5% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Axial
Published :
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
1W
Resistance :
150mOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP100JT-52-0R15
YAGEO FMP100JT-52-0R15
150mOhm, 1W, Metal Film,