FMP100JR-52-6R2
Mfr.Part #
FMP100JR-52-6R2
Description
RES 6.2 OHM 5% 1W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power (Watts) :
1W
Resistance :
6.2Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP100JR-52-6R2
YAGEO FMP100JR-52-6R2
6.2Ohm, 1W, Metal Film,