FMP100JR-52-680R
Mfr.Part #
FMP100JR-52-680R
Description
RES 680 OHM 5% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Packing Method :
TR
Series :
FMP
Max Power Dissipation :
1W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Diameter :
0.55 mm
Composition :
Metal Film
Published :
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
Cylindrical
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±5%
Lead Free :
Lead Free
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
680Ohm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Axial
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
FMP100JR-52-680R
YAGEO FMP100JR-52-680R
FIXED RESISTOR, 680Ohm, Metal Film,