FMP100JR-52-47K
Mfr.Part #
FMP100JR-52-47K
Description
RES 47K OHM 5% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Feature :
Flame Proof, Safety
Published :
2010
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±5%
Composition :
Metal Film
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C