FMP100JR-52-27R
Mfr.Part #
FMP100JR-52-27R
Description
RES 27 OHM 5% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
27Ohm
Datasheets
FMP100JR-52-27R
YAGEO FMP100JR-52-27R
27Ohm, 1W, Metal Film,