FMP100JR-52-1R3
Mfr.Part #
FMP100JR-52-1R3
Description
RES 1.3 OHM 5% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power (Watts) :
1W
Resistance :
1.3Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP100JR-52-1R3
YAGEO FMP100JR-52-1R3
1.3Ohm, 1W, Metal Film,