FMP100JR-52-0R18
Mfr.Part #
FMP100JR-52-0R18
Description
RES 0.18 OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
180mOhm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
1W
Datasheets
FMP100JR-52-0R18
YAGEO FMP100JR-52-0R18
180mOhm, 1W, Metal Film,