FMP100JR-52-0R15
Mfr.Part #
FMP100JR-52-0R15
Description
RES 0.15 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
150mOhm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
FMP100JR-52-0R15
YAGEO FMP100JR-52-0R15
150mOhm, 1W, Metal Film,