FMP100JR-52-0R13
Mfr.Part #
FMP100JR-52-0R13
Description
RES 0.13 OHM 5% 1W AXIAL
Tolerance :
±5%
Resistance :
130mOhm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP100JR-52-0R13
YAGEO FMP100JR-52-0R13
130mOhm, 1W, Metal Film,