FMP100FTE52-118R
Mfr.Part #
FMP100FTE52-118R
Description
RES 118 OHM 1% 1W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
118Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP100FTE52-118R
YAGEO FMP100FTE52-118R
118Ohm, 1W, Metal Film,