FMP100FRF52-90K9
Mfr.Part #
FMP100FRF52-90K9
Description
RES 90.9K OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Resistance :
90.9kOhms
Datasheets
FMP100FRF52-90K9
YAGEO FMP100FRF52-90K9
90.9kOhms, 1W, Metal Film,