FMP100FRF52-470R
Mfr.Part #
FMP100FRF52-470R
Description
RES 470 OHM 1% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
470Ohm
Tolerance :
±1%
Datasheets
FMP100FRF52-470R
YAGEO FMP100FRF52-470R
470Ohm, 1W, Metal Film,