FMP100FRF52-430R
Mfr.Part #
FMP100FRF52-430R
Description
RES 430 OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
430Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Datasheets
FMP100FRF52-430R
YAGEO FMP100FRF52-430R
430Ohm, 1W, Metal Film,