FMP100FRF52-38R3
Mfr.Part #
FMP100FRF52-38R3
Description
RES 38.3 OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
38.3Ohm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP100FRF52-38R3
YAGEO FMP100FRF52-38R3
38.3Ohm, 1W, Metal Film,