FMP100FRF52-316R
Mfr.Part #
FMP100FRF52-316R
Description
RES 316 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance :
316Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP100FRF52-316R
YAGEO FMP100FRF52-316R
316Ohm, 1W, Metal Film,