FMP100FRF52-205K
Mfr.Part #
FMP100FRF52-205K
Description
RES 205K OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
205kOhm
Datasheets
FMP100FRF52-205K
YAGEO FMP100FRF52-205K
205kOhm, 1W, Metal Film,