FMP100FRF52-174R
Mfr.Part #
FMP100FRF52-174R
Description
RES 174 OHM 1% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
174Ohm
Datasheets
FMP100FRF52-174R
YAGEO FMP100FRF52-174R
174Ohm, 1W, Metal Film,