FMP100FRF52-16R5
Mfr.Part #
FMP100FRF52-16R5
Description
RES 16.5 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance :
16.5Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Datasheets
FMP100FRF52-16R5
YAGEO FMP100FRF52-16R5
16.5Ohm, 1W, Metal Film,