FMP100FRF52-13K
Mfr.Part #
FMP100FRF52-13K
Description
RES 13K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance :
13kOhm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP100FRF52-13K
YAGEO FMP100FRF52-13K
13kOhm, 1W, Metal Film,