FMP100FRE52-41K2
Mfr.Part #
FMP100FRE52-41K2
Description
RES 41.2K OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
41.2kOhms
Power (Watts) :
1W
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
FMP100FRE52-41K2
YAGEO FMP100FRE52-41K2
41.2kOhms, 1W, Metal Film,