FMP100FRE52-220K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FMP100FRE52-220K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 220K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Feature :
Flame Proof, Safety
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
FMP
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Metal Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Resistance :
220kOhm
Datasheets
FMP100FRE52-220K
YAGEO FMP100FRE52-220K
220kOhm, 1W, Metal Film,