FMP100FRE52-19K6
Mfr.Part #
FMP100FRE52-19K6
Description
RES 19.6K OHM 1% 1W AXIAL
Axial
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
19.6kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
FMP100FRE52-19K6
YAGEO FMP100FRE52-19K6
19.6kOhms, 1W, Metal Film,