FMP100FBE52-4K42
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FMP100FBE52-4K42
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 4.42K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Flame Proof, Safety
Package / Case :
Axial
Series :
FMP
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Film
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
4.42kOhm
Datasheets
FMP100FBE52-4K42
YAGEO FMP100FBE52-4K42
4.42kOhm, 1W, Metal Film,