FMP-50JT-52-13R
Mfr.Part #
FMP-50JT-52-13R
Description
RES 13 OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance :
13Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Datasheets
FMP-50JT-52-13R
YAGEO FMP-50JT-52-13R
13Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,