FMP-50JT-52-0R56
Mfr.Part #
FMP-50JT-52-0R56
Description
RES 0.56 OHM 5% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
560mOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP-50JT-52-0R56
YAGEO FMP-50JT-52-0R56
560mOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,