FMP-50JR-52-5K6
Mfr.Part #
FMP-50JR-52-5K6
Description
RES 5.6K OHM 5% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
5.6kOhm
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP-50JR-52-5K6
YAGEO FMP-50JR-52-5K6
5.6kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,