FMP-50JR-52-56R
Mfr.Part #
FMP-50JR-52-56R
Description
RES 56 OHM 5% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Resistance :
56Ohms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
FMP-50JR-52-56R
YAGEO FMP-50JR-52-56R
56Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,