FMP-50JR-52-110R
Mfr.Part #
FMP-50JR-52-110R
Description
RES 110 OHM 5% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
110Ohm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP-50JR-52-110R
YAGEO FMP-50JR-52-110R
110Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,