FMP-50JB-52-20R
Mfr.Part #
FMP-50JB-52-20R
Description
RES 20 OHM 5% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
20Ohm
Packaging :
Bulk
Datasheets
FMP-50JB-52-20R
YAGEO FMP-50JB-52-20R
20Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,