FMP-50FTF52-205K
Mfr.Part #
FMP-50FTF52-205K
Description
RES 205K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
205kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
FMP-50FTF52-205K
YAGEO FMP-50FTF52-205K
205kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,