FMP-50FTF52-1R18
Mfr.Part #
FMP-50FTF52-1R18
Description
RES 1.18 OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
1.18Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
FMP-50FTF52-1R18
YAGEO FMP-50FTF52-1R18
1.18Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,