FMP-50FR-52-681R
Mfr.Part #
FMP-50FR-52-681R
Description
RES 681 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
681Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP-50FR-52-681R
YAGEO FMP-50FR-52-681R
681Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,