FMP-50FR-52-52R3
Mfr.Part #
FMP-50FR-52-52R3
Description
RES 52.3 OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
52.3Ohm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
FMP-50FR-52-52R3
YAGEO FMP-50FR-52-52R3
52.3Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,