FMP-50FR-52-1K13
Mfr.Part #
FMP-50FR-52-1K13
Description
RES 1.13K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
1.13kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP-50FR-52-1K13
YAGEO FMP-50FR-52-1K13
1.13kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,