FMP-50FR-52-19R6
Mfr.Part #
FMP-50FR-52-19R6
Description
RES 19.6 OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
19.6Ohm
Datasheets
FMP-50FR-52-19R6
YAGEO FMP-50FR-52-19R6
19.6Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,