FMP-50FR-52-11R8
Mfr.Part #
FMP-50FR-52-11R8
Description
RES 11.8 OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Resistance :
11.8Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
FMP-50FR-52-11R8
YAGEO FMP-50FR-52-11R8
11.8Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,