FMP-50FR-52-11K5
Mfr.Part #
FMP-50FR-52-11K5
Description
RES 11.5K OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
11.5kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Datasheets
FMP-50FR-52-11K5
YAGEO FMP-50FR-52-11K5
11.5kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,