FMP-50FR-52-118K
Mfr.Part #
FMP-50FR-52-118K
Description
RES 118K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
118kOhm
Datasheets
FMP-50FR-52-118K
YAGEO FMP-50FR-52-118K
118kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,