FMP-50FR-52-115R
Mfr.Part #
FMP-50FR-52-115R
Description
RES 115 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
115Ohm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
FMP-50FR-52-115R
YAGEO FMP-50FR-52-115R
115Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,