FMP-50FR-52-113K
Mfr.Part #
FMP-50FR-52-113K
Description
RES 113K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
113kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP-50FR-52-113K
YAGEO FMP-50FR-52-113K
113kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,