FMP-50FR-52-110K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FMP-50FR-52-110K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 110K OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Feature :
Flame Proof, Safety
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
FMP
Composition :
Metal Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Axial
Resistance :
110kOhm
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP-50FR-52-110K
YAGEO FMP-50FR-52-110K
110kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,