FMF50SFTE52-390R
Mfr.Part #
FMF50SFTE52-390R
Description
RES 390 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
390ohm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
FMF50SFTE52-390R
YAGEO FMF50SFTE52-390R
390Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,