FMF50SFRF52-270R
Mfr.Part #
FMF50SFRF52-270R
Description
RES 270 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
270Ohm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMF50SFRF52-270R
YAGEO FMF50SFRF52-270R
270Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,