FMF3WSFRF73-3R3
Mfr.Part #
FMF3WSFRF73-3R3
Description
RES 3.3 OHM 1% 3W AXIAL
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
3W
Resistance :
3.3Ohm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMF3WSFRF73-3R3
YAGEO FMF3WSFRF73-3R3
3.3Ohm, 3W, Metal Film,