FMF200FTF73-15R
Mfr.Part #
FMF200FTF73-15R
Description
RES 15 OHM 1% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
15Ohm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMF200FTF73-15R
YAGEO FMF200FTF73-15R
15Ohm, 2W, Metal Film,