FMF200FRF73-36K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FMF200FRF73-36K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 36K OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
36kOhms
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Axial
Series :
FMF
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Composition :
Metal Film
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Flame Proof, Safety
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
FMF200FRF73-36K
YAGEO FMF200FRF73-36K
36kOhms, 2W, Metal Film,