FMF200FRF73-27R
Mfr.Part #
FMF200FRF73-27R
Description
RES 27 OHM 1% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
27Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMF200FRF73-27R
YAGEO FMF200FRF73-27R
27Ohm, 2W, Metal Film,