FMF200FRF73-16R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FMF200FRF73-16R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 16 OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
16Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FMF
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Flame Proof, Safety
Package / Case :
Axial
Datasheets
FMF200FRF73-16R
YAGEO FMF200FRF73-16R
16Ohm, 2W, Metal Film,